Aamu ytimessä: Mitä jokaisen viestijän tulisi tietää viestinnän mittaamisesta? – E-book-lanseeraus
Viestinnän mittaaminen on noussut ProComin jäsenistölle tehdyssä kyselyssä yhdeksi tärkeimmistä alueista, missä viestijät haluavat parantaa taitojaan lähitulevaisuudessa. Pohjoismainen mediaseuranta- ja analyysitoimisto Retriever on koonnut yksien sähköisten kansien väliin kaiken olennaisen, mitä viestijän tulisi tietää viestinnän mittaamisesta. E-book lanseerataan Aamu ytimessä -tilaisuudessa, jossa Retrieverin myyntijohtaja Maunu Anhava haastattelee yhtä oppaan kirjoittajista, seniorianalyytikko Tanja Vaaria.
Ajankohta
26.5.2021 09:00 – 26.5.2021 10:30Paikka
onlineJärjestäjä
ProCom


Viestinnän mittaaminen on noussut ProComin jäsenistölle tehdyssä kyselyssä yhdeksi tärkeimmistä alueista, missä viestijät haluavat parantaa taitojaan lähitulevaisuudessa. Pohjoismainen mediaseuranta- ja analyysitoimisto Retriever on koonnut yksien sähköisten kansien väliin kaiken olennaisen, mitä viestijän tulisi tietää viestinnän mittaamisesta.
E-book rakentuu viestinnän mittaamisen kansainvälisten standardien, Barcelonan periaatteiden, ympärille, ja tarjoaa lukijalleen sekä konkreettista tietoa viestinnän mittaamisen periaatteista että runsaasti asiakastarinoita organisaatioiden viestinnän mittaamisesta käytännössä.
E-book lanseerataan Aamu ytimessä -tilaisuudessa, jossa Retrieverin myyntijohtaja Maunu Anhava haastattelee yhtä oppaan kirjoittajista, seniorianalyytikko Tanja Vaaria, jolla on vuosien kokemus sekä organisaatioiden viestinnän tavoitteiden asettamisesta että niiden mittaamisesta.
Aamun isäntänä toimii Retriever.
Puhujat:
Tanja Vaari
Retrieverin Senior Analyst Tanja Vaarilla on useiden vuosien kokemus viestinnän mittaamisesta erilaisille asiakkaille julkisen sektorin toimijoista isoihin pörssiyhtiöihin ja kaikkeen siltä väliltä. Tanja on suorittanut viestinnän mittaamisen alan kattojärjestö AMECin sertifikaatin ja tunteekin järjestön viestinnän mittaamisen parhaat käytännöt eli Barcelonan periaatteet erittäin hyvin. Hän on yksi Retrieverin Mitä jokaisen viestijän tulisi tietää viestinnän mittaamisesta? e-bookin kirjoittajista.
Maunu Anhava
Maunu on viestinnän ja markkinoinnin asiantuntija, joka on työskennellyt media-alalla jo yli 15 vuoden ajan. Toimittajataustansa takia Maunulla on syvällinen ymmärrys siitä, minkälaiset asiat mediassa kiinnostavat. Hän on useita vuosia auttanut organisaatioita ansaitun median kysymyksissä. Nykyisessä työssään Retrieverin myyntijohtajana Maunu auttaa yrityksiä sekä muita toimijoita etenkin mediaseurannassa, mediajulkisuuden analysoinnissa ja viestinnän mittaamisessa.
Ilmoittautumalla tilaisuuteen hyväksyt tietojesi (nimi ja organisaatio) luovuttamisen Retrieverille ja niiden käsittelyn Retrieverin tietosuojaselosteen mukaisesti.
Ilmoittautumisen yhteydessä annettavia tietoja käsitellään ProCom - Viestinnän ammattilaiset ry:n jäsenrekisterin
rekisteriselosteessa ja ProCom Oy:n asiakasrekisterin rekisteriselosteessa kuvatulla tavalla. Lue lisää rekisteriselosteista.